Brush Country Youth Rodeo Association Results – Week #1Free Access

Brush Country Youth Rodeo Association

Results • Week #1

June 8, 2018

(Results are: Order, Gender, Name, Time, Place & Points)

NOVICE STRAIGHTS

3 B Scout Husky 12.562 1 11

2 G Dally Jo Patrick 33.942 1 11

1 G Avery Martin NT NT 1

 

NOVICE CLOVERLEAF

1 G Avery Martin 28.372 1 11

3 B Scout Husky 30.125 1 11

2 G Dally Jo Patrick NT NT 1

 

NOVICE POLES

2 B Scout Husky 42.617 1 11

1 G Dally Jo Patrick NT NT 1

 

NOVICE GOAT SLAPPING

2 G Dally Jo Patrick 12.03 1 11

3 B Scout Husky 14.259 1 11

1 G Avery Martin 23.066 2 10

 

PEEWEE STRAIGHTS

6 B Zane Guerra 8.896 1 11

8 G Tilden Shofner 9.552 1 11

10 B Brody Yow 9.576 2 10

2 G Natileigh Meyer 9.684 2 10

9 G Holly Bregman 9.721 3 9

11 B Levi Garza 10.191 3 9

5 B Cross Ringelstein 10.474 4 8

1 G Zaelyn Burnside 12.616 4 8

4 B River Husky 10.568 5 7

7 G Emily Ambriz 14.595 5 7

12 B Alfonso Ortega 17.573 6 6

13 G Ashtyn Mordica 24.576 6 6

3 B Cross Smith NT NT 1

 

PEEWEE CLOVERLEAF

6 B Zane Guerra 17.889 1 11

2 G Natileigh Meyer 18.11 1 11

9 G Holly Bregman 18.179 2 10

11 B Levi Garza 19.507 2 10

8 G Tilden Shofner 18.508 3 9

3 B Cross Smith 21.11 3 9

4 B River Husky 21.233 4 8

1 G Zaelyn Burnside 22.089 4 8

5 B Cross Ringelstein 25.002 5 7

7 G Emily Ambriz 25.18 5 7

12 B Alfonso Ortega 30.307 6 6

13 G Ashtyn Mordica 46.076 6 6

10 B Brody Yow NT NT 1

 

PEEWEE POLES

6 B Zane Guerra 23.559 1 11

9 G Holly Bregman 24.132 1 11

11 B Levi Garza 25.222 2 10

1 G Zaelyn Burnside 28.217 2 10

3 B Cross Smith 26.517 3 9

2 G Natileigh Meyer 30.214 3 9

4 B River Husky 31.713 4 8

12 G Ashtyn Mordica 36.147 4 8

5 B Cross Ringelstein 33.681 5 7

10 B Brody Yow 33.9 6 6

7 G Emily Ambriz NT NT 1

8 G Tilden Shofner NT NT 1

 

PEEWEE GOAT FLANKING

3 B Cross Smith 10.084 1 11

1 G Zaelyn Burnside 15.366 1 11

6 B Zane Guerra 10.575 2 10

12 G Ashtyn Mordica 17.078 2 10

10 B Brody Yow 10.604 3 9

7 G Tilden Shofner 18.324 3 9

8 B Jack Fluitt 11.609 4 8

2 G Natileigh Meyer 19.501 4 8

5 B Cross Ringelstein 11.801 5 7

9 G Holly Bregman 24.105 5 7

11 B Levi Garza 16.327 6 6

4 B River Husky 22.508 7 5

 

PEEWEE CALF SLED

6 B Zane Guerra 4.234 1 11

7 G Tilden Shofner 8.785 1 11

11 B Levi Garza 4.891 2 10

3 B Cross Smith 5.628 3 9

8 B Jack Fluitt 7.245 4 8

4 B River Husky 8.729 5 7

1 G Zaelyn Burnside NT NT 1

2 G Natileigh Meyer NT NT 1

5 B Cross Ringelstein NT NT 1

9 G Holly Bregman NT NT 1

10 B Brody Yow NT NT 1

12 G Ashtyn Mordica NT NT 1

 

JUNIOR STRAIGHTS

4 G Julia Martinez 9.245 1 11

3 G Mallory Vickers 9.276 2 10

1 G Amorette Dove 10.21 3 9

6 G Heidi Mendoza 10.429 4 8

2 B Kobe Cruz NT NT 1

5 B Joseph Villareal NT NT 1

 

JUNIOR CLOVERLEAF

3 G Mallory Vickers 16.591 1 11

5 G Abbi McClaugherty 17.247 2 10

1 G Amorette Dove 17.503 3 9

7 G Heidi Mendoza 18.111 4 8

4 G Julia Martinez 18.32 5 7

8 G Tyanna Pacheco 22.358 6 6

2 B Kobe Cruz 26.473 7 5

6 B Joseph Villareal 28.642 8 4

 

JUNIOR POLES

3 G Mallory Vickers 21.551 1 11

5 G Abbi McClaugherty 21.918 2 10

4 G Julia Martinez 24.659 3 9

2 G Tyanna Pacheco 30.771 4 8

7 G Heidi Mendoza 33.828 5 7

6 B Joseph Villareal 43.381 6 6

1 G Amorette Dove NT NT 1

 

JUNIOR GIRLS GOAT TYING

1 Amorette Dove 19.997 1 11

3 Julia Martinez 20.821 2 10

2 Mallory Vickers NT NT 1

4 Heidi Mendoza NT NT 1

 

JUNIOR GIRLS BREAKAWAY ROPING

1 Julia Martinez NT NT 1

2 Mallory Vickers NT NT 1

JUNIOR BOYS BREAKAWAY ROPING

5 Casper Ringelstein 4.154 1 11

4 Braden Martinez 6.382 2 10

1 Justin Villareal NT NT 1

2 Tanner Vickers NT NT 1

3 Jack Shofner NT NT 1

6 Tate Yow NT NT 1

7 Kobe Cruz NT NT 1

8 Matthew Levitt NT NT 1

 

JUNIOR BOYS RIBBON ROPING

1 Tanner Vickers NT NT 1

2 Braden Martinez NT NT 1

3 Casper Ringelstein NT NT 1

4 Tate Yow NT NT 1

 

JUNIOR BOYS TIE-DOWN

1 Tanner Vickers 50.08 1 11

2 Braden Martinez 88.121 2 10

4 Tate Yow 104.733 3 9

3 Casper Ringelstein NT NT 1

 

SENIOR STRAIGHTS

3 G Madison Yow 9.031 1 11

 

SENIOR CLOVERLEAF

1 Madison Yow 18.119 1 11

 

SENIOR POLES

1 Madison Yow 50.984 1 11

 

SENIOR GIRLS GOAT TYING

1 Madison Yow 30.595 1 11

 

SENIOR GIRL BREAKAWAY ROPING

1 Madison Yow NT NT 1

SENIOR BOYS BREAKAWAY ROPING

1 JoJo Brown 3.639 1 11

3 Clarence Dove 4.836 2 10

4 Brice Bauer 12.9 3 9

2 Justin Horn NT NT 1

 

SENIOR BOYS RIBBON ROPING

3 Brice Bauer 16.072 1 11

2 JoJo Brown 18.262 2 10

1 Clarence Dove NT NT 1

 

SENIOR BOYS TIE-DOWN ROPING

3 Brice Bauer 25.433 1 11

2 Clarence Dove 30.962 2 10

1 JoJo Brown NT NT 1

 

TEAM ROPING (Combined Juniors and Seniors)

HEADER/HEELER

2 Tate Yow/Justin Horn 18.977 1 11

1 Braden Martinez/Casper Ringelstein NT NT 1

3 Matthew Levitt/Casper Ringelstein NT NT 1

4 Tanner Vickers /Justin Villareal NT NT 1

5 Braden Martinez/JoJo Brown NT NT 1

6 Tate Yow/Casper Ringelstein NT NT 1

7 Tanner Vickers/JoJo Brown NT NT 1

8 Braden Martinez/Justin Villareal NT NT 1

9 Tate Yow/Brice Bauer NT NT 1

10 Tanner Vickers/Justin Horn NT NT 1

11 Matthew Levitt/Brice Bauer NT NT 1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *